Postaw na minimalizm w nauce!

Jeśli you wander po internetach, z pewnością zauważyliście growing trend na minimalizm. Dużo można by na ten temat pisać – ale w myśl minimalizmu-better mniej than więcej :- ) Zwłaszcza, jeśli chodzi o naukę języków.

‘Enough is as good as a feast’

To proste stwierdzenie dotyczy każdego aspektu życia. Z czasem I have discovered, że nauki również. I takie jest assumption tego bloga.

Po całych godzinach dziennie spędzanych nad książkami i dictionaries; z czystej pasji! Odkryłam, że less znaczy more. Bo bardzo dużo uczyłam się….. ucząc się mało!
Obecnie mamy tendencję do narzucania sobie przymusu robienia czegoś; ćwiczeń, diety, jak i nauki języka obcego. Tak, determination jest ważna,  ale to, co miało być przyjemnością, staje się torment. W końcu uczymy się coraz rzadziej, aż porzucamy pomysł nauki języka obcego. STOP :- )

‘Make haste slowly.’

czyli śpiesz się pomału.
Zapomnij o całym systemie edukacji, który nakładał na Ciebie dużo zadań, duties, terminów.
Jeśli pewnego dnia you have decided „Chcę się nauczyć angielskiego/hiszpańskiego/japońskiego!” – trzymaj się tego. I „szukaj” tego języka na co dzień – nie oznacza to, że musisz spędzać godziny z nosem w książkach. Jak „szukać” języka?

‘Seek and ye shall find.’ – Szukajcie, a znajdziecie.

– w songs; zapamiętaj kilka nowych słów/ expressions/ zdań ze swojej ulubionej piosenki w danym języku i „chodź” z nimi cały dzień.
– w powiedzeniach; to samo zalecenie :- )
– w filmach; powtórz  wiele razy słowo, which usłyszałeś/ zobaczyłeś w napisach. Potem przenieś je z ekranu to your own life.
– wyszukaj w słowniku a few nowych słów np. 3: 1 rzeczownik, 1 przymiotnik, 1verb (to tylko przykład) make sure jak się je wymawia, ułóż z nimi zdanie, albo wpleć je w swoje życie.

Benefits:
– Będziesz wiedzieć -paradoksalnie – more. I wszędzie nagle będziesz znajdywać, słyszeć nowe słowa i zwroty.
– Nie będziesz sfrustrowany.

– odwiedzaj mój blog – co kilka dni dowiesz się czegoś nowego, co you will be able zastosować :- ) I daj znać, jak poszło.

  • Najlepiej idzie mi własnie zapamiętywanie słów i zwrotów z filmów i seriali i na przykład z takiego bloga jak Twój 🙂 Tak dobrze mi się czyta to, co piszesz, że te angielskie słowa w tekście wchodzą do głowy same 🙂