Zacznij w końcu mówić po obcemu!

Pamięta ktoś jeszcze część  1., gdzie shyly zachęcałam Was do otworzenia your mouth to start speaking?  :- ) Najpierw w your thoughts, next do siebie. A dziś proponuję odezwać się do innego human being :- )

Crazy idea – zadzwoń!

Aby się przełamać, proponuję a jump in at the deep end czyli skok na głęboką wodę. Weź telefon – z pewnością masz jakieś darmowe minuty, jak nie, użyj skype’a i zadzwoń do wygooglowanej firmy w Anglii for instance. To może być….kino, muzeum, bookstore – whatever. I zapytaj o coś związanego z tym miejscem. For instance o ceny tickets, o to czy szukają pracownika, o godziny otwarcia – o co tylko chcesz! Pokonasz swój pierwszy strach związany z mówieniem – nikt Cię nie zna, nobody will judge you :– )

Jedna of my students zadzwoniła do firmy cateringowej w Teksasie – rozmawiała o kulinariach przez prawie godzinę, zapominając jak to się bardzo boi mówić po angielsku :- )

Wykorzystaj present technologię!

Jeśli buszujesz po Internecie, wiesz for sure że  there exist strony, na których możesz poznać ludzi z całego świata takie jak Interpals. (www.interpals.net) Z tymi ludźmi możesz przejść na skype lub Whatssap i gadać, gadać, gadać….
Szukaj w sieci tzw.wymiany językowej (language exchange); jeśli wpiszesz tę frazę w wyszukiwarkę, you will see  ile osób z Twojego region chce z kimś mówić w foreign language! Możesz trafić na cudzoziemców, who want to learn Polish w zamian za konwersację w języku, który Cię interesuje. Możesz wreszcie sam/a dać takie announcement.

A jakie Ty masz sposoby?

Words z dzisiaj? KLIK TUTAJ i powtórz je, odsłuchując !