Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

(List do Rzymian 8, 31)

 

W momencie, gdy przechodzisz na flankę Boga, nie walczysz sam, sama w żadnej walce. W chwili, gdy oddasz Mu stery swojego życia,  On zasiada w centrum dowodzenia i będzie Cię prowadzić. On zawsze jest pierwszy na polu walki, On idzie pierwszy. Udowodnił to w Chrystusie.

Zawołaj do Niego. Wezwij Boga wraz z całym Jego ekwipunkiem – dołącz do Jego  armii! Zdradzę Ci pewien sekret, sprzedam spojler: Bóg wygrał już dla Ciebie każdą walkę. On jest pierwszym wygranym, a Ty możesz odebrać swoje zwycięstwo w Nim. Nie ma problemu, cierpienia, choroby, których Jezus nie pokonałby już na krzyżu. Przypominam, że następnie powstał z martwych. Ty możesz wygrać w Nim i z Nim każdą bitwę, bo On wygrał za Ciebie wojnę.

 

Dzisiaj proponuję Ci prostą metodę wyciszającą – medytację uważności, wersję dźwiękową. Jak? Gdziekolwiek jesteś, „wyłącz” (po prostu nieco uśpij) narząd wzroku, a skup się tylko na dźwiękach. Aby było Ci łatwiej, możesz zamknąć oczy – wyłapuj uchem wszystkie dźwięki z otoczenia; jadący samochód, pracującą pralkę, śpiewające ptaki, otwieranie szuflady…. Ja często stosuję tę medytację gdziekolwiek jestem; w sklepie, kawiarni (choć tu przyznaję, wolę węchową medytację uważności!) ogrodzie, na przystanku. Medytacja uważności wycisza, balansuje ośrodek wegetatywny (często nazbyt wrażliwy) tonizuje emocje.

 

Chcesz wiedzieć, jak powstał Pociesznik? Zapraszam TUTAJ

Chcesz podzielić się czymś? Nie wahaj się użyć komentarza na FB czyli TUTAJ 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz