Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.

(Mateusz 5, 4)

 

 

Nic nie trwa wiecznie prócz życia wiecznego. Ani smutek, ani choroba, ani rzeczy materialne. Biblia mówi, że tylko miłość i radość z niej wynikająca trwają wiecznie i tylko to ma prawdziwe znaczenie, nadaje życiu sens tu i teraz, i tylko to zabierzemy do Domu Ojca.

Szukaj pocieszenia w Jego ramionach – jesteś szczęśliwy, szczęśliwa bo od teraz wiesz, gdzie szukać! A tyle ludzi na świecie jeszcze nie wie, szuka po omacku sposobu na pokonanie smutku i beznadziei. Trzymasz w ręku dobrą wiadomość: jest dla Ciebie komnata pocieszenia, ba! Radości! Wejdź do niej!

 

Lata temu leżałam na tapczanie i tępo gapiłam się w sufit. Miałam depresję i wszystko wokół, nawet słoneczno-żółte ściany miały dla mnie czarny kolor. W dodatku zdawały się zwężać. Nie miałam siły wołać do Boga, ale jednak raz po raz siliłam się na wewnętrzny krzyk, pytając: Boże, czy to się kiedyś skończy?

– Tak – usłyszałam – Jeszcze będziesz niosła ludziom radość i pocieszenie.

Ostatkiem sił parsknęłam śmiechem. Jasne! Ja! Nie miałam siły nawet się ubrać w codzienne ciuchy, a słyszę o radości!

Wiedziałam czym jest radość, oj wiedziałam! Doświadczyłam jej wcześniej, była moim udziałem. To nie coś, co można wykrzesać opowiadając ludziom kawały, trzeba ją najpierw mieć w sobie, głęboko zakorzenioną (niczym mięśnie głębokie!) bo tylko wtedy jest autentyczna.

Ja widziałam tylko swoją sytuację, która była kiepska. Bóg znał przyszłość. On wiedział, że na nowo do Niego przylgnę i będę szukała siły w Nim, a On mnie nią przepełni.

Ty zrób to samo. Mówię Ci, istnieje życie poza smutkiem!

 

– Panie, zastąp mój smutek Swoją radością, pociesz mnie do głębi!

 

 

Dla ciała: Zrób coś nowego, czego jeszcze nigdy nie robiłeś, robiłaś. Badania naukowe dowiodły, że nasz mózg nie znosi rutyny, a uwielbia nowe bodźce! Gdy dwóm grupom ludzi zaproponowano zrobienie czegoś miłego (grupa 1.) lub nowego (grupa 2.) to druga grupa bawiła się zdecydowanie lepiej. Zrób dzisiaj coś nowego – może spróbujesz zupełnie nowej potrawy, przyprawy albo nauczysz się kilku słów w obcym języku? Przeczytaj fragment jakiejś książki.  Daj się po prostu zaskoczyć życiu! Chcesz podzielić się czymś? Nie wahaj się użyć komentarza pod tekstem lub na FACEBOOKU.

 

Rekomendowane artykuły

2 komentarze

    1. Czekam na Ciebie w komentarzu! 🙂

Dodaj komentarz