Świadectwo Mazzena

Nazywam się Mazzen. Urodziłem się w Izraelu w 1971 roku na zachodnim brzegu miasta o nazwie Ramalah. Przyjechałem do Ameryki w 1973 roku.
Moja matka i ojciec rozstali się. Zostałem wychowany przez moją Babcię. Byłem wykorzystywany przez moją rodzinę i w wieku 11 lat zacząłem palić marihuanę, która zawiodła mnie do kokainy a ta z kolei do załamania psychicznego.  Rozważałem samobójstwo.
W swoim sercu miałem nienawiść do Żydów, bo wmówiono mi, że zabrali moją ziemię. Ta myśl doprowadziła mnie do podjęcia palestyńskich protestów przeciwko Izraelowi. Wtedy 20 lat temu, w wieku 20 lat, byłem w ambasadzie izraelskiej, krzycząc: „Śmierć Izraelowi!”. Byłem w Izraelu wiele razy i tam byłem częścią powstania palestyńskiego  o nazwie Intifada; rzucałem kamienie w izraelskich żołnierzy, a sam byłem wiele razy postrzelony.

W 2006 po nieudanym związku byłem w depresji i bez nadziei. Wtedy mój wujek pojawił się i zapytał, czy nie chciałbym pojechać z nim do Virginii (USA). Był wierzący; zaufał Jezusowi Chrystusowi i przekonywał mnie, że to właśnie On – Yeshuah (Jezus) może dać mi pokój  i wypełnić swoją obecnością. Podczas tej podróży Duch Święty zaczął dotykać mojego serca, a ja już wracając samochodem do New Jersey powiedziałem: „Jezu, jeśli jesteś prawdziwy, zmień moje życie, a ja już zawsze będę z tobą chodził, nigdy nie powrócę do światowego życia”. 
Następnie Pan zaprowadził mnie do kościoła zwanego Faith Fellowship w Sayreville (New Jersey). Poszedłem tam w czwartek wieczorem. Na końcu wzywano do zbawienia. Wtedy podniosłem rękę, aby otrzymać Jezusa i w tym momencie widziałem ludzi, którzy wiwatowali i klaskali dla mnie … i całe niebo zajaśniało tym miejscu pięknym światłem. Dostałem płytę CD i Biblię a w ciągu następnych tygodni Pan nieustannie prowadził mnie do kościoła. W ciągu 2 miesięcy, które spędziłem w Kościele … Bóg uzdrowił całe moje cierpienie, całe moje zepsucie i cały ból, jaki odczuwałem, włączając w to emocje, które odczuwałem ze złamanego związku.

Zacząłem służyć jako prowadzący  w Faith Fellowship, potem zacząłem pracować w służbie więziennej, która miała na celu areszt  w hrabstwie Middlesix … I wtedy zakochałem się w ulicznej ewangelizacji ; głosiłem na ulicach całego New Jersey  z ogniem , gorliwością i pasją.

Po 3 latach przeniosłem się z Faith Fellowship. Pewnego dnia jechałem i włączyłem radio chrześcijańskie 570AM i usłyszałem audycję „Dwóch miłych żydowskich chłopców” z udziałem rabina Jonathana Cahna i Gary’ego Seldmana … wtedy Pan powiedział mi, żebym zadzwonił do programu i porozmawiał z rabinem Jonatanem.
Poczułem namaszczenie i przemówiłem z pasją i ogniem do Jonathana o moim osobistym świadectwie a on  zaprosił mnie do Beth Israel  w piątek. Kiedy poszedłem, podszedł do mnie nie znając mojej twarzy i zapytał mnie, czy jestem Mazzen. Zaprosił mnie do przodu. Pod koniec zapytał mnie, czy będę mógł modlić się o arroniczne błogosławieństwa* po arabsku, po tym, jak on będzie mówił po hebrajsku. Zostałem pobłogosławiony, aby to zrobić.
Wróciłem w następną niedzielę, a potem znowu… i ostatecznie zostałem członkiem Beth Israel.
Jestem tu także w oddelegowanej służbie; pracuję w budynku ,na miejscu i jestem misjonarzem w hiszpańskiej służbie dla Ameryki Południowej … To tutaj zacząłem budować miłość dla narodu żydowskiego i ich kultury.

I zdałem sobie sprawę, że Żydzi i Arabowie nie są wrogami, ponieważ są nasieniem Abrahama przez Issaka i Ismaela .

Tak jak 20 lat temu stałem tam i przeklinałem Izrael i jego lud,  znalazłem się w tym samym miejscu, modląc się i błogosławiąc Izraelowi wraz  z moim szofarem** z braćmi i siostrami w Chrystusie  wielką miłością.

*Błogosławieństwa aaroniczne, błogosławieństwa Aarona. Tekst modlitwy: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swoje nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem” (Księga Liczb 6, 24—26).

** szofar – instrument dęty o charakterze liturgicznym. Jest rodzajem rogu, który dla nawiązania do historii ofiarowania Izaaka przez Abrahama, był wykonywany z rogu baraniego. Szofar pojawia się w opisach biblijnych jako instrument za którego pomocą ogłaszano ważne wydarzenia: zbliżanie się niebezpieczeństwa, rozpoczęcia lub zakończenie wojny, początek postu lub roku jubileuszowego.(Wikipedia)

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz