Do Ciebie, Panie, wołam, Opoko moja,

nie bądź wobec mnie głuchy,

bym się nie stał przez Twoje milczenie

jak ci, którzy zstępują do grobu.  (Psalm 28,1)                     

 

                  

Błogosławiony Pan, usłyszał bowiem

głos mego błagania.

Pan moją mocą i tarczą!

Moje serce Jemu zaufało,

doznałem pomocy, więc moje serce się cieszy

i pieśnią moją Go sławię.

Pan jest mocą zbawczą dla swojego ludu,

twierdzą zbawienia dla swego pomazańca. (Psalm 28, 6-8)

 

 

Ile razy nie modląc się, wołałeś, wołałaś do Boga pierwszymi słowami tego psalmu? Wiesz, że sama tak zawołałam pewnego dnia?

To był wrzesień 2000 rok, miałam już dość fizycznego cierpienia, które towarzyszyło mi dzień w dzień od ponad roku, a którego nikt nie potrafił zdiagnozować. Byłam zdesperowana, chciałam by moja sytuacja jakoś się rozwiązała, nieważne jak!

Co stało się dalej?

Pozornie nic. Ale kilka dni później, gdy jechałam autobusem miałam poczucie, że jedzie ze mną ktoś jeszcze. Nie mam tu na myśli innych pasażerów. Miałam głębokie przekonanie, że jest ze mną anioł Boży. I od tamtego momentu to przekonanie towarzyszyło mi, gdziekolwiek się nie udałam, czegokolwiek nie robiłam. Nie byłam sama. Nie potrafiłam jeszcze tego nazwać, ale miałam poczucie tego, że Bóg się mną opiekuje i że wie – że wie, przez co przechodzę.

Mogłam zacząć odzywać się do Boga drugą częścią tego psalmu, dziś już mogę oznajmiać to na dachach i każdemu!

Bóg wie o Tobie. Nie jest głuchy ani niewzruszony, przeciwnie – jest głęboko wzruszony i chce się dać poznać jako Twój opiekun, wybawiciel. Zawołaj i spokojnie czekaj na ratunek.

– Boże, zadziałaj w mojej sytuacji Swoją mocą! Chcę oglądać Twoje działanie w moim życiu!

 

Dla ciała:  Witaj Szlachetna! A może Przyjacielu Boga? Miłośniku koni?

Co oznacza Twoje imię? …i dlaczego o to pytam? W Biblii imiona mają niebagatelne znaczenie, a mówiąc dosadniej – jeśli ktoś nie miał imienia, nie istniał. Pierwsze, co Bóg zrobił po stworzeniu Adama, to nakazał mu nadanie nazwy wszystkiemu. Gdy przeanalizujesz imiona biblijne, odkryjesz nieprawdopodobny świat metafor. I Twoje imię nie jest przypadkiem! Czy znasz jego prawdziwe znaczenie? Może jesteś Perłą (Małgorzatą), może Szlachetną (Agatą) Prawdą (Alicją)  albo Niesiesz Chrystusa (Krzysztofem) lub jesteś Skałą (Piotrem) a może Zwyciężającym lud? (Nikodemem)? Dowiedz się co znaczy Twoje imię i idź za tym!

Co oznacza Twoje imię? Zostaw komentarz pod tym tekstem lub na Facebooku.

 

Chcesz wiedzieć, jak powstał Pociesznik? KLIK

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz